Jūsų krepšelis:

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias.

background

Apšiltinimo sistemos, naudojant putų polistirolį

Tvirtų pamatų paklojimas ir stabilių sienų pastatymas dar negarantuoja pastato ilgaamžiškumo, o atgaivinti jau susidėvėjusį objektą taip pat nėra paprasta. Atsižvelgiant į tai, jog gyvename vėsiojovidutinio klimato zonoje, turime ypatingai atidžiai pasirūpinti statinių fasadų apsauga, kadangi pastarieji yra nuolat veikiami kontrastingų gamtinių faktorių: ir šilumos, ir šalčio, ir kritulių, vėjo, ir saulės.

Kokybiškai nutinkuotas fasadas tampa ženkliai patvaresnis, hidrofobiškesnis, taip pat yra taupoma šiluma, padidėja atsparumas išorės veiksniams, apgadintą fasadą galima atnaujinti. Ir, žinoma, statinys tampa patrauklesnis, estetiškesnis ir Jūsų, ir kaimyno akiai. Fasado apšiltinimo metodas tinkuojant vadinamas „šlapiu“ dėl proceso metu naudojamo tinko, kuris yra tirpdinamas vandenyje. Ši konstrukcija yra daugiasluoksnė, ją sudaro trys sluoksniai:

 1. Termoizoliacinis – mažą šilumos laidumo koeficientą turinčios medžiagos lakštai;
 2. Armuotas (bazinis) – klijų bei tinko mišinys, sutvirtintas šarmams atspariu tinkleliu;
 3. Apsauginis-dekoratyvinis – dekoratyvinis tinkas, gali būti dažomas specialiais dažais.

Šiame straipsnyje atidžiau apžvelgsime antrą bei trečią sluoksnius, su jai susijusius veiksnius.

Apšiltintas fasadas – ekonomiško ir komfortabilaus pastato garantas

Statiniui taikant išorinių sienų apšiltinimo sistemas, privalu šiltinti remiantis konkrečiam pastatui parengtu techniniu projektu. Šiame projekte turi būti atsižvelgta į realią techninę pastato išorinių sienų būklę. BOLIX profesionalai besąlygiškai rekomenduoja atlikti lokalią apžiūrą ir techniškai įvertinti tokius veiksnius:

 • Medžiagas, iš kurių padarytos sienos, ypač techninę išorinių sluoksnių būklę;
 • Langų ir durų medines detales, taip pat staktų bei skardos dirbinių būklę;
 • Balkonų, lodžijų, cokolių bei atikinių sienelių konstrukciją;
 • Horizontalios pamatų izoliacijos, apsaugančios nuo drėgmės, veiksmingumą;
 • Lietaus vandens nuvedimą;
 • Vietas, kuriose kaupiasi drėgmė, ir biologinės korozijos požymius;
 • Ventiliacijos rūšį ir veiksmingumą;
 • Kitas detales, turinčias įtakos šiltinimo darbų apimčiai ir eigai, pvz., sienų paviršiaus nelygumų pašalinimas.

BOLIX ir BOLIX S sistemos – tai kompleksinis ir labai šiuolaikinis medžiagų, skirtų išorinių pastatų sienų šiltinimui, taikant besiūlio šiltinimo sistemos (BŠS) technologiją, rinkiniai. Taikant šį metodą, polistireninio putplasčio plokštės tvirtinamos prie sienos klijų skiediniu ir tvirtinimo elementais, sutvirtinamos stiklo plaušo tinkleliu, panardintu į klijų skiedinį, o toliau dedamas apdailos sluoksnis iš akrilinio arba mineralinio tinko.

Taip pat galite naudoti ir BOLIX M1 ar BOLIX M3 išorinio šiltinimo sistemas,kuriose mineralinės vatos plokštės tvirtinamos prie sienos klijavimo skiediniu ir fiksavimo elementais, sutvirtinamos stiklo plaušo tinkleliu, panardintu į klijų skiedinį, o vėliau dedamas mineralinio (sistemai BOLIX M1) ar silikatinio (sist.BOLIX M3) tinko apdailos sluoksnis. Apšiltinimo sistemos, naudojant mineralinę vatą, papildomai atlieka ir garso izoliacijos funkciją.

Taikant BOLIX M1 sistemą, galima atlikti patvarų ir nedegų apšiltinimą, pasižymintį geru garų pralaidumu ir estetišku išorės paviršiumi. BOLIX M1 sistema dėl nedegių medžiagų konstrukcijos gali būti naudojama visuomeninės paskirties pastatuose (pavyzdžiui, mokyklose, ligoninėse, administracinėse įstaigose) ir aukštuose (aukštesniuose kaip 25 m gyvenamuosiuose namuose arba pastatuose, pastatytuose iki 1998-04-29 su daugiau kaip 11 aukštų). Tuo tarpu, dėl gero garų pralaidumo ir patvarumoBOLIX M3 sistema yra labai tinkama naujai statomų ir jau esančių pastatų (taip pat ir istorijos objektų) apšiltinimui.

Tinkami klijai – žingsnis kokybiško apšiltinimo link

Norint sutaupyti energijos ir, žinoma, pinigų, visų pirma, derėtų tinkamai apšildyti fasadą: profesionalai rekomenduoja prie išorinių sienų tvirtinti polistireninio putplasčio (pvz. naudojant BOLIX ar BOLIX S sistemas) ar mineralinės vatos plokštes (pvz. taikant BOLIX M1 ar BOLIX M3 sistemas) bei formuoti armuojantį klijų skiedinio sluoksnį, kuris apsaugo šiluminę izoliaciją nuo mechaninių pažeidimų, padeda atlaikyti vėjo spaudimą ir kompensuoti šiluminę įtampą. Armuojantis sluoksnis apsaugo vidinius apšiltinimo sistemos sluoksnius nuo atmosferos poveikio bei sudaro puikų pagrindą išoriniam tinkui (kurį aptarsime šiek tiek vėliau).

Siekiant kokybiško rezultato, šykštumas ir skubotumas – visų darbų priešas. Armuojančio sluoksnio darymui reikėtų pasirinkti tinkamus klijus (pvz. naudojant polistireninio putplasčio plokštes, armuojantį sluoksnį drąsiai galima formuoti naudojant BOLIX klijų skiedinius (BOLIX U galima naudoti, jei oro temperatūra nėra žemesnė nei +5°C, na o šaltuoju metų metu, kuomet temperatūra nėra žemesnė nei +3°C patartina rinktis BOLIX UZB, o esant nulinei temperatūrai – BOLIX UZ).

Taip pat derėtų atsižvelgti ne tik į oro temperatūrą, tačiau ir į drėgmės faktorių – formuojant ir jau suformavus armuojantį sluoksnį, būtina jį apsaugoti nuo kritulių, kadangi drėgmė pailgina klijų skiedinio džiuvimo laiką bei mažina struktūros stiprumą.

BOLIX klijus galima naudoti ir mineraliniams pagrindams išlyginti (jei nelygumas neviršija 5 mm) bei nudailinti juos prieš tinkavimą (plonu sluoksniu) ar dažymą.

Tinkas – fasado skydas

Statinio sienų išorinio paviršiaus apsaugą, kaip jau minėta, sudaro tinkas, kuris yra lyg apvalkalas ar skydas, suteikiantis apsaugą ir kuriantis estetinį vaizdą. Profesionalių fasadinių sistemų gamintojų BOLIX produkcija leidžia „vienu šūviu nušauti du zuikius“ – naudojant lenkų kompanijos akrilinį, silikatinį, silikoninį, silikoninį-akrilinį ar mineralinį tinką galima ir apsergėti išorines sienas, ir suteikti joms dekoratyvumo.

Šiuo metu naudojimui siūlomos jau paruoštos įvairių spalvų ir skirtingų faktūrų akrilinio tinko masės. Kelių faktūrų mineralinis tinkas būna baltas, taip pat bespalvis, skirtas dažymui. Kai yra tiek tinko rūšių, kyla klausimas, kurią pasirinkti? Visos tinko rūšys yra lygiareikšmiškai geros, viskas priklauso nuo poreikių.

Reikia paminėti, jog prieš pradedant tinkuoti, suformuotą armuojantį sluoksnį reikia nugruntuoti atitinkamu gruntavimo preparatu. Tinkamas gruntavimo preparatas pagerina tinko sukibimą su pagrindu ir palengvina tinkavimo darbus. Sumažina ir suvienodina absorbavimą ir išlygina padengto tinko surišimo bei džiūvimo procesą. Apsaugo nugruntuotą paviršių nuo žalingo drėgmės poveikio. Apsaugo nuo purvo apnašų iš žemutinių tinko sluoksnių ir sumažina dėmių atsiradimo tikimybę.

Akrilinis tinkas (akrilinis: BOLIX AZ ir BOLIX AZ complex; akrilinis plonasluoksnis: BOLIX KA, BOLIX KA1, BOLIX KA15, BOLIX R, BOLIX RS, BOLIX TU; plonasluoksnis akrilinis, apsaugantis nuo mikrobiologinio poveikio: BOLIX complex / BOLIX KA complex, BOLIX KA1 complex, BOLIX KA 1,5 complex, BOLIX R complex, BOLIX RS complex, BOLIX TU complex) yra skirtas pastato fasado apsauginiam ir dekoratyviam tinkavimui. Akrilinis tinkas ypatingas tuo, jog suformuoja elastingą ir itin tvirtą sienos paviršių, kuris yra atsparus mikrobiologiniams pažeidimams bei neigiamam atmosferos poveikiui.

Silikatinis tinkas (plonasluoksnis: BOLIX S1 KA, BOLIX S1,5 KA, BOLIX S2 KA irBOLIX S2 R; BOLIX SIT 2 KA, BOLIX SIT1,5 KA ir BOLIX SIT2 R) naudojamas tik lauko darbams, ši tinko rūšis sudaro ypatingai patvarų viršutinį sienos sluoksnį, kuris puikiai praleidžia vandens garus, kaip ir akrilinis, šis tinkas yra atsparus atmosferos reiškinių poveikiui. Silikatiniu tinku galima formuoti ir įvairias faktūrines dangas, jas dažyti, taip suteikiant statinio sienoms subtilios estetikos.

Silikoninis tinkas (plonasluoksnis: BOLIX SIT 2 KA, BOLIX SIT 1,5 KA, BOLIX SIT 2 R) yra ganėtinai universalus: tinka ir vidaus, ir išorės darbams, ir apsaugai, ir dekorui. Silikoninis tinkas sudaro itin patvarią hidrofobišką tinko dangą (ženkliai sumažinama drėgmės absorbacija per išorinį sienų paviršių), kuri pasižymi elastingumu, atsparumu taršai.

Silikoninis-akrilinis tinkas (BOLIX SA 2 KA, BOLIX SA 1,5 KA, BOLIX SA 2 R) savo savybėmis labai panašus į silikoninį, taip pat, yra labai elastingas ir praleidžia labai daug garų, neišsitepa bei yra atsparus atmosferos poveikiui. Naudojant šį tinką, galima išgauti estetiškas ir dekoratyvines įvairios faktūros ir plačios BOLIXspalvų paletės dangas.

Mineralinis tinkas (BOLIX MP KA15, BOLIX MP KA20, BOLIX MP R25, BOLIX MP KA30; dažymui: MP KA15, BOLIX MP R25) pasižymi itin patvaraus viršutinio sienos sluoksnio suformavimu bei labai geru garų pralaidumu, dideliu atsparumu atmosferos veiksnių poveikiui. Mineralinį tinką galima naudoti ir išorinių, ir vidinių sienų tinkavimui. Juo nesudėtinga dekoruoti.

Būtina pabrėžti, jog kątik paminėtos tinko rūšys bei jų pavyzdžiai tinka ne tik naujo statinio sienų tinkavimui, tačiau ir seno konservavimui, restauravimui, renovavimui, visgi, būtina griežtai laikytis pastatų techninių projektų nurodymų.

Išorinių apšiltinimo sluoksnių atnaujinimui bei apsaugai būtina naudoti tik tam tikrus fasado dažus, kadangi tik kompleksinis vieno gamintojo tinko ir dažų naudojimas visiškai garantuoja jų taisyklingą ir stabilią sąveiką.

Deja, tinkas pasižymi ne tik teigiamomis savybėmis, tačiau esti ir neigiamų – mineralinio tinko rūšis yra neitin atspari mechaniniams pažeidimams. Nors mineralinio tinko kaina nėra aukšta, tačiau jį būtina dažyti, tad darbai užsitęsia 3 ar 4 savaitėmis kol laukiama tinko išdžiuvimo, prie proceso pailgėjimo papildomai prisideda ir dažymo darbų trukmė. Turbūt vienintelis silikoninio tinko minusas – nemaža kaina, tačiau, jį galima užsisakyti iškart su spalva, tad sutaupoma laiko, tuo pat ir lėšų, reikalingų darbuotojų atlyginimams, pastolių nuomai, etc.

Svarbu ne tik ką, bet ir su kuo – tinkavimo įrankiai ir įranga

Išsirinkus tinką, norint pasiekti norimo ir optimalaus rezultato, laukia kitas svarbus žingsnis – pasirinkti tinkamus tinkavimo įrankius bei įrangą. Reikalingi įnagiai priklauso nuo pasirinktos technikos, t.y. tinkuosite mechaniniu ar rankiniu būdu.

Tinko dengimas rankiniu būdu

Rankiniu būdu galite dengti akrilinį, silikatinį, silikoninį, silikoninį-akrilinį ir mineralinį tinkus. Pasirinkus rankinio tinkavimo technologiją prireiks keletos įrankių. Visų pirma, būtinas lėtų apsukų grąžtas su atitinkamai antgaliais, kuris naudojamas tinko išmaišymui iki vientisos masės. Tinkavimo procesui reikia turėti:

 • Ilgą nerūdijančio plieno brauktuvę, kuri skirta tinkavimo darbams;

Nerūdijančio plieno mentę, kad prireikus būtų galima nuimti tinko perteklių (surinktą medžiagą galima vėl panaudoti, ją iš naujo permaišius);

 • Plastikinę mentę – nelygumų išlyginimui;
 • Nerūdijančio plieno mūrininko mentę ir glaistyklę;
 • Lipnią popierinę juostelę tinkuoto ir netinkuoto paviršiaus atskyrimui ir jungimų atlikimui.

Tinko užpurškimas mechaniniu būdu

Mechaniniu būdu rekomenduojama užpurkšti tik struktūrinį akrilinį tinką. Tinko masė paruošiama taip pat, kaip ir tinkavimui rankiniu būdu – išmaišoma lėtų apsukų grąžtu-maišykle, netinkuojami paviršiai turi būti uždengti lipnia popierine juostele ar kita medžiaga.

Užpurškimo procesui reikalingas tinkavimo „pistoletas“ su 2-5 mm skersmens purkštuku, taip pat „pistoletas“ turi turėti pastovų darbinį 0,45 MPa slėgį, o kompresoriaus našumas privalo būti ne mažesnis nei 20 m3/h.

Spalvingi fasadai architektūriniam objektui suteikia individualumo

Spalvos, spalvingi statiniai formuoja ne tik urbanistinę visumą, tačiau įtakoja ir žmogaus nuotaiką, emocijas. Dėka šiuolaikinių technologijų, iš plataus spalvų spektro savo būstui galite pasirinkti Jums patinkančią ir tinkančią dažų spalvą, kuri identifikuos Jus ir Jūsų aplinką.

Kadangi visi anksčiau paminėti tinkai gali būti dažomi, tereikia pasirinkti jiems atitinkančią dažų rūšį. Būtina pažymėti, jog profesionalai pataria nenaudoti skirtingos produkcijos (t.y. naudoti tų pačių gamintojų gruntą, tinką, dažus, etc.). Jei pasirinkote BOLIX produkciją, firmos siūlomi fasado dažai yra įvairių atspalvių ir daugeliu atveju sutampa su tinko koloritu (pagal BOLIX spalvų paletę). Todėl, juos naudojant, ypač paprasta efektyviai atnaujinti fasadą. Šie dažai gerai dengia, yra skiedžiami vandeniu, bekvapiai ir nedegūs. Dažai yra dekoratyvūs, labai atsparūs nepastovioms atmosferos sąlygoms, o kartu užtikrina visišką ir ilgalaikę apšiltinimo apsaugą.

Ir naujai pastatytą, ir jau seniai egzistuojantį fasadą galite dekoruoti šių dažų pagalba:

Dispersiniais akriliniais dažais (BOLIX AZ) dažais galite atnaujinti akrilinį ir mineralinį tinką, taip pat jie gali būti naudojami išorinio šiltinimo sluoksnio, atlikto naudojant polistireninį putplastį, atnaujinimui. Dažai sukuria lygią, be raukšlių ir įtrūkimų dangą, kuri yra pralaidi orui ir atspari plovimui vandeniu ar sausam valymui. Taip pat, jie yra atsparūs atmosferos krituliams ir vėjo poveikiui. Šie dažai skirti lauko darbams.

Silikatiniai fasado dažai (BOLIX SZ) naudojami įvairių mineralinių pagrindų, tokių kaip mineralinis ir silikatinis tinkas, dažymui. Jais galima dažyti išorinį apšiltinimo, kuriame naudojamas tiek polistireninis putplastis, tiek mineralinė vata, sluoksnį. Dažai sudaro matinę, tvirtą, gerai sukibusią su pagrindu dangą, kuri yra pralaidi vandens garams, atspari atmosferos kritulių poveikiui. Dažų sluoksnis yra labai atsparus purvui.

Silikoniniai dažai (BOLIX SIL) skirti išoriniam naudojimui. Šie silikoniniai dažai naudojami įvairaus tinko atnaujinimui bei apsaugai. Tinka dažyti ant akrilinio, silikatinio, silikoninio ir mineralinio tinko. Dažai sudaro lygią, matinę, be raukšlių ir įtrūkimų dangą, pasižyminčią geru vandens garų ir oro laidumu, atsparų atmosferos krituliams ir vėjui.

Tinkas ir dažai gaminami iš gamtinės kilmės komponentų, todėl skirtingų partijų produktai gali nežymiai skirtis savo atspalviu.

Taigi norintiems gauti optimalų estetinį rezultatą, nepaisant, kurią technologiją bei gamintoją pasirinksite, patariama atskirą visumą sudarantį paviršių dengti per vieną etapą tos pačios gamybos partijos medžiagomis (žr. pagaminimo datą), užsakytomis vienu kartu. Mineralinio tinko gamybos partiją sudaro produktai, turintys tą pačią pagaminimo datą, arba jei jų pagaminimo data nuo pirmiau naudotųjų skiriasi ne daugiau kaip 4 dienomis.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.